Pobjeda Veleža na Grbavici 0:1

Od 18 sati utakmicu u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici igraju Željezničar i Velež.

96′ KRAJ

90′ Igra se još 6. minuta.

89′ Odlična prilika Selimovića, ali odlazi preko gola.

87′ Dupla izmjena u gostujućem timu, Zvonić i Mlinarić ulaze umjesto Guliashvila i Vehabovića.

82′ Velika šansa za Velež, ali lopta ide iznad gola, šutirao je Guliashvili.

81′ Izjmena u timu gostiju, Peco ulazi umjesto Suljića.

80′ Ćosić je ušao u igru umjesto Šehića.

79′ Gasal je šutiroa sada nakon kornera, odličan je bloku Halilović.

78′ Orečo izblokirao AlJabera, nakon ubačaja Štilića iz slobodnjaka.

75′ Žuti karton Selimoviću.

69′ Dupla izmjena kod domaćina, iz igre izlaze Haračić i Mekić a ulaze Štilić i Alyson.

66′ GOOOL Poveo je Velež. Nakon duplog pasa sa Vehabovićem, i nakon što je pobjegao Šehiću, Guliashvili postiže 5. gol ove sezone.

65′ Velika prilika za domaće, Amoah je prošao po desnoj strani i šutirao sa ivice šesnesterca, lopta je otišla pored gola.

63′ Izmjena u domaćem timu, Gasal je ušao u igri umjesto Šabića.

57′ Žuti karton za Bibera.

55′ Utakmica je nastavljena.

53′ Utakmica je prekinuta radi bakljade navijača domaćeg tima.

52′ Velika prilika za Velež nakon greške Muftića. Vehabović je pokušao sa nekoliko metara, blokirao je Cocalić.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u timu Veleža, Puce ulazi u igru umjesto Šikala.

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Pokušaj Vehabovića iz slobodnog udaraca, ali nije bio precizan.

42′ Žuti karton za Ovčinu i prilika za Velež iz slobodnog udarca.

40′ Žuti karton za Šikala.

35′ Mekić je šutirao sa distance, siguran Hadžikić.

31′ Oreč reaguje ispred Ovčine i izbacuje loptu u korner.

23′ Žuti karton za Šehića.

21′ Uglavnom se igra između dva šesnaesterca. Pritisak igrača Željezničara, gosti izrazito pasivni,pišu Vijesti