Ostali sportovi

Sjajna Lana Pudar osvojila bronzu na Svjetskom kupu

Lana Pudar - AP

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ponovo je oduševila sve i osvojila 3. mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu.

Sjajna Lana je utrku isplivala s vremenom 2:08.90. Ispred nje su bile Kineskinja Zang Jufei (Zhang Yufei) koja je utrku završila za 2:07.11 i Dankinja Helena Rozendal Bah (Rosendahl Bach) s vremenom 2:08.90.

Ona je pored Amerikanke Keti Grims (Katie Grimes) bila najmlađa učesnica ove finalne utrke.

Podsjetimo, ranije danas je polufinalnu utrku završila u vremenu 02:11.71, što je bilo dovoljno za plasman u veliko finale. prenosi Avaz