Džeko asistirao za važnu pobjedu Fenerbahčea

Fenerbahce je nastavio nizati pobjede u turskoj Superligi, a večeras je u 6. kolu u gostima savladao Alanyaspor.

Trenutak odluke na ovom meču desio se u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti.

Tada je Edin Džeko lijepo na stranu ostavio jednu loptu za Irfana Cana Kahvecija, koji pogađa za vodstvo Fenera.Ispostavilo se da je tada Kahveci postavio i konačan rezultat, pošto je do kraja ostalo 1:0.

Tako je Džeko došao do treće asistencije na pet mečeva Superlige, u kojim ima i četiri postignuta gola. Također, Džeko na četiri meča Konferencijske lige ima dva gola i tri asistencije.

To nas dovodi do impresivnog učinka od ukupno šest golova i šest asistencija na devet utakmica u dresu Fenera, koji je obukao prošlog ljeta.

Što se Fenera tiče, on je lider na tabeli turskog šampionata s maksimalnih 15 bodova iz pet mečeva, prenosi SCsport.