BIZnews

“Rat sa Iranom mogao bi jače pogoditi Evropu nego pandemija kovida”

Njemački kancelar Friedrich Mertz pozvao je na brzi kraj američko-izraelske vojne kampanje protiv Irana, upozoravajući da bi eskalacija u širi regionalni sukob predstavljala težak teret za europsko gospodarstvo.

Mertz tvrdi da bi razvoj sukoba u regionalni rat imao ozbiljne ekonomske posljedice, piše Anadolija.

„Ako ovaj rat eskalira u veliki regionalni sukob, mogao bi opteretiti Njemačku i Europu čak i više nego što smo nedavno doživjeli tijekom pandemije covida-19 ili na početku rata u Ukrajini u veljači 2022.“, rekao je Mertz na zajedničkoj konferenciji za novinare u Berlinu sa sirijskim predsjednikom Ahmedom al-Sharom.

Mertz je rekao da je sa sirijskim predsjednikom razgovarao o najnovijim događajima na Bliskom istoku i opasnostima produljenog ili šireg sukoba.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh