Vijesti

Dodik: Neću poštovati odluku, ja sam predsjednik RS

Vijeće Apelacionog odjeljenja Suda Bosne i Hercegovine odbilo je danas žalbu Milorada Dodika, čime je prestao važiti njegov mandat predsjednika RS.

Dodik se oglasio objavom na mreži X.

– Nisu poštovali Ustav BiH, nisu poštovali Ustav RS, nisu poštovali zakon, a ja treba da poštujem njihovo nepoštovanje svega! Neću poštovati. Poštovat ću volju srpskog naroda. Bili ste bahati i osioni, a očekujete da ja budem pokoran. Neću biti. Ja sam predsjednik RS, a vi pišite šta god hoćete. Izabrao me je narod, neće me smjenjivati strana vlada! Vi tjerajte po svome, mi ćemo po svome. Nadam se da nam se putevi neće ukrstiti – naveo je Dodik.Podsjećamo, Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) je na sjednici održanoj 6. augusta jednoglasno oduzela mandat predsjednika RS Miloradu Dodiku,pišu Vijesti

Dodik je presuđen pravosnažno na godinu dana zatvora i zabranu šest godina političkog djelovanja.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh