Svijet

Horor na Filipinima: U pucnjavi u školi troje mrtvih

Horor na Filipinima: U pucnjavi u školi troje mrtvih…

Tri osobe ubijene su, a pet ih je povrijeđeno u pucnjavi u školi u centralnim Filipinima, saopćila je filipinska policija. Policija je rekla da su dva osumnjičena uhapšena nakon pucnjave u Nacionalnoj srednjoj školi San Jose u gradu Taclobanu koji se nalazi u provinciji Leyte.

Do pucnjave je došlo oko 9 sati ujutro po lokalnom vremenu, saopćio je Ured gradske policije Taclobana, dodavši da je istraga u toku kako bi se utvrdile okolnosti incidenta. Šef policije Noelito Getigan rekao je novinarima da su osumnjičeni koristili vatreno oružje kalibra .38 i 9 mm u pucnjavi.

Jedan osumnjičeni, maloljetni učenik, uhapšen je ubrzo nakon incidenta, dok se drugi kasnije predao vlastima, rekao je Getigan.

Policija je rekla da su povrijeđeni prevezeni u obližnje bolnice, dok je dodatno osoblje raspoređeno u školi kako bi se zagarantovala sigurnost učenika, osoblja, roditelja i lokalne zajednice. Vlasti su pozvale javnost da ne širi neprovjerene informacije i da sarađuje s istražiteljima, pišu vijesti.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh