Tenis

Dominic Thiem pobijedio Filipa Krajanovića i osvojio Adria Toura u Beogradu

Austrijanac Dominic Thiem osvajač je Adria Toura u Beogradu nakon pobjede protiv srbijanskog tenisera Filipa Krajanovića rezultatom 2:1 u setovima.

Dominic Thiem - Tanjug/AP

U prvom setu oba igrača igrala su poprilično sigurno u trenucima kada su imali svoj servis, a viđena je tek jedna break prilika i to u trećem setu kada je Krajanović imao šansu, no Thiem se odbranio.

Pobjednik prvog seta odlučen je u tie-breaku, a tu je bolji bio Thiem koji je rezultatom 7:2 stigao u vodstvo od 1:0.

Drugi set puno bolje je odigrao Krajanović, a on je u četvrtom i šestom gemu napravio dva breaka i rezultatom 4:2 stigao do poravnanja u setovima, da bi u ključnom, trećem setu, Thiem napravio jedan break u trećem gemu i rezultatom 4:2 stigao do pobjede i osvajanja ovog turnira, prenosi “Klix“.