KUP BiH – Velež pobjedom protiv Posušje proslavio povratak kući

Četiri od četiri, učinak je domaćina u subotnjim utakmicama osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Velež - Posušje - agencije

Nakon što je Rudar Prijedor priredio senzaciju i izbacio Borac nakon penala, preosta tri domaćina plasman u četvrtfinale osigurali su u osnovnih 90 minuta. Željezničaru i Zvijezdi večeras se pridružio i Velež.

Rođeni su se nakon skoro devet mjeseci vratili na svoj stadion i slavili protiv Posušja sa 2:0.

Domaći su poveli u 22. minuti. Rezervista Mućaj (ušao umjesto Bajrića u 4. minuti) loptom u prostor proigrao je Haskića koji je u situaciji jedan na jedan bio siguran protiv Lukića i pogodio za 1:0.
I u nastavku meča igru su kontrolisali domaći fudbaleri, a konačnih 2:0 postavio je Halilović sjajnim golom u 68. minuti na asistenciju Haskića, pišu Vijesti.

Do kraja meča Posušje je ozbiljnije zaprijetilo tek u sudijskoj nadoknadi, ali je golman Bogdanović bio siguran.