Vijesti

Đoković se osvetio Musetiju za prošlogodišnji poraz i čekirao kartu za četvrtfinale

Italijan ove godine nije uspio iznenaditi najboljeg tenisera današnjice

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu, nakon što je pobijedio Italijana Lorenca Musetija (Lorenzo Musetti) rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Đoković se tako revanširao Italijanu za iznenađujući poraz koji mu je nanio na istom ovom turniru prošle godine.

Izgledalo je na početku meča kao da bi Museti to mogao ponoviti i ove godine, s obzirom na to da je već u prvom gemu napravio brejk.

Međutim, 24. teniser svijeta nije uspio sačuvati stečenu prednost. U osmom gemu prvog seta Novak je oduzeo servis protivniku, da bi u 12. to ponovo uradio i osigurao prvi set.