Spektakl u historijskoj utakmici: Zrinjski nakon čudesnog preokreta srušio slavni AZ Alkmar

Mostarci su gubili sa 0:3 na poluvremenu, a onda je uslijedio fantastičan preokret izabranika Krunoslava Rendulića

Avaz Logo

SENZACIJA “PLEMIĆA”

Fudbaleri Zrinjskog režirali su spektakularan preokret i pobijedili AZ Alkmar sa 4:3 u prvom kolu grupne faze Konferencijske lige.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bio je ovo historijski meč za „Plemiće“, prvog bh. predstavnika u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, a začinili su ga fantastičnom pobjedom i velikom senzacijom.

Nije sve počelo najbolje za izabranike Krunoslava Rendulića. Kapitulirali su već u 10. minuti kada je pogodio Van Brederode. Na 0:2 povisio je Mijnans nakon jednog odbitka, a u samom finišu prvog dijela na 0:3 povisio je De Vit.

Na startu drugog dijela Rendulić je na teren poslao Zvonimira Kožulja i to se ispostavilo kao pun pogodak. Samo tri minute kasnije, sjajni Kožulj je odlično pogodio za 1:3. Izveo je slobodan udarac sa 30 metara i kaznio neopreznog Rajana.