Neslavan kraj gradskog derbija: Gubili 8:0 pa na poluvremenu otišli kući

Zamislite scenu – vaš tim vodi na poluvremenu 8:0 protiv velikog gradskog rivala u najvećoj utakmici sezone.

No image - Haber.ba

Međutim, umjesto da se bore, vaši protivnici odluče otići kući pa se drugo poluvrijeme nije ni odigralo, piše “Klix“.

Upravo to se dogodilo danas u Abingdonu jer je velika utakmica grada Oxfordshira između Abingdon Uniteda i Abingdon Towna završila u bizarnim okolnostima.

Town, koji je na začelju nižerazredne lige u Engleskoj i koji je imao samo dvije pobjede u cijeloj sezoni, gostovao je drugoplasiranom Unitedu.

U svojih 30 godina fudbala nikad nisam vidio ništa slično“, izjavio je za “BBC” sekretar Uniteda John Blackmore.

Domaći su poveli u četvrtoj minuti, a nakon samo 15 minuta igre bilo je 4:0. Nakon što su propustili šansu postići pogodak iz dobre situacije, United je dodao gas posljednjih 15 minuta prvog poluvremena te još četiri puta tresao mrežu gostiju.

Townovi igrači su odlučili da je to bilo dovoljno te su odbili izaći na teren u drugom poluvremenu.