Prva liga FBiH: GOŠK se izvukao poraza u nadoknadi, vrlo ubjedljiv trijumf Goražda na strani

Odigrane su posljednje dvije utakmice osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a trijumf je upisalo Goražde na strani, dok su GOŠK i Zvijezda remizirali.

Gošk - SCsport.ba

Jučer gosti nisu imali nikakvog uspjeha, ali su zato danas zamalo upisali obje pobjede. Goražde je na gostovanju Radniku Hadžići slavilo rezultatom 4:1.

Ipak, nije tako dobro počelo za goste. Igrao se četvrti minut kada je Kesić doveo Radnik u vodstvo, pa se činilo da bodovi ostaju u Hadžićima, piše “SCsport“.

No, do poluvremena već Goražde je preokrenulo. Prvo je nakon pola sata igre Guzijan poravnao, da bi sa bijele tačke u finišu Žerić doveo goste u vodstvo. U nastavku utakmice još dva pogotka, prvo je pogodio Tatar, da bi strijelac za konačnih 1:4 bio Huseinspahić.

U drugom meču vidjeli smo znatno manje golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo. GOŠK i Zvijezda su remizirali rezultatom 1:1, a na kraju Gabeljani mogu biti prezadovoljni načinom na koji su došli do remija.

Goste je Hasukić doveo u vodstvo u ranoj fazi meča, no u posljednjim trenucima utakmice Savić je donio bod GOŠK-u.

Tako je kompletirana osma runda takmičenja, a u nastavku pogledajte sve rezultate i tabelu.