Ostali sportovi

Erić napravio najbolji rezultat do sada, 52. na utrci masovni start 50 km

Bosanskohercegovački predsjednik na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu Strahinja Erić zauzeo je 52. mjesto u utrci 30km masovni start slobodnim stilom.

Zimske olimpijske igre u Pekingu - Reuters

Erić je na kraju završio trku da vremenom 1:21:07 i sa zaostatkom od 9 minuta i 34 sekunde za pobjednikom Alexanderom Bolshunovim koji je na kraju uzeo zlato sa vremenom 1 sat, 11 minuta i 32 sekunde.

Srebro je otišlo za još jednog predstavnika Ruskog Olimpijskog Komiteta Ivana Yakimushkina koji je kasnio 5,5 sekundi u odnosu na sunarodnjaka.

Bronzana medalja je otišla u Norvešku za Kruegera koji je imao 7 sekundi zaostatka za Bolshunovim.

Prvih pet su kompletirali Rus Maltasev (+10.7), te Norvežanin Roethe (+15.9).

Strahinja Erić je ovim nastupom završio svoj prvi nastup na Zimskim olimpijskim igrama, a prethodno je zauzeo 59. mjesto u sprint utrci, dok je u Crossvountryju bio 87.

Treba istaći da je trka sa planiranih 50 km skraćena na 30 zbog loših vremenskih uslova. prneosi “N1“.