Velež i Borac večeras podijelili bodove

Već u trećoj minuti Banjalučani dolaze do vodstva. Bio je to prelijep pogodak talentovanog Davida Vukovića iz slobodnog udarca.

Lako se moglo desiti da Borac u 18. minuti udvostruči vodstvo, Haskić je nakon kornera zamalo zatresao vlastitu mrežu. Pogodio je prečku.

Veliku šansu za goste imao je i Blagaić početkom drugog poluvremena, našao se sam ispred golmana domaćih Hadžikića, ali šutirao je pravo u njega.

Kazna za propuštenu priliku stigla je goste u 65. minuti. Hrkać je pasom kroz sredinu šesnaesterca pronašao Guliashvilija, a Gruzijac rutinski matirao Miloševića – 1:1.

Jedan centaršut Veleža je zatim završio na prečki gola Borca, može se reći da su u toj situaciji Banjalučani imali sreće. Pet minuta prije kraja Čaić je za dlaku zakasnio da ubaci loptu u mrežu Borca nakon kornera.

Do kraja susreta više nije bilo izrazitih šansi, rezultat se nije mijenjao. Borac sada ima deset bodova više od drugoplasiranog Zrinjskog, koji sutra igra svoj meč protiv Zvijezde (18 sati, Arena 1 Premium). Velež je treći sa 43 boda.

Velež – Borac 1:1 (Guliashvili 65′ – Vuković 3′)

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić (Domić), Hrkać, Šturm, Pršeš, Šikalo (Čaić), D. Halilović (Vehabović), Guliashvili, Suljić (E. Halilović), Haskić (Džafić).

BORAC: Milošević, Nišić, Ćelić, Jokić, Herrera, Grahovac, Vuković, Blagaić (Fićović), Čavić (Hrelja), Jurilj, Lukić (Vranješ).

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti uživo na portalu Vijesti.ba.

93′ Kraj utakmice, 1:1.

85′ Čaić kasni nakon kornera, mogli su Rođeni do vodstva

80′ Šturm je centrirao, lopta je pogodila prečku

75′ Klafurić je dobio žuti, kao i Mrkobrada. Napeto je uz aut liniju

68′ Fićović umjesto Blagaića, Hrelja mijenja Čavića. Kod Veleža je teren napustio Haskić, u igri je Džafić,pišu Vijesti

62′ GOOOL 1:1, Hrkač je sjajno uposlio Guliashvilija koji pogađa mrežu Borca

57′ Žuti karton za Domića

53′ Domić mijenja povrijeđenog Zvonića, Čajić u igri umjesto Šikala

48′ Zicer za Borac. Blagaić je sam izašao pred Hadžikića, koji dobro brani

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Vehabović je ušao u igru kod Veleža, Halilović je izašao21′ Glavni sudija Njegomirović pustio je nešto jaču igru, oprostio je kartone Herreri i Haskiću

18′ Haskić nespretno reaguje i pogađa okvir vlastitlog gola, dosta sreće za Velež

11′ Velika prilika za Velež, Haskić je šutirao sa desetak metara, ali bez promjene rezultata

8′ Nema uzbuđenja nakon gola Borca

3′ GOOOL Pogodio je Vuković iz slobodnjaka.

1′ Počela je utakmica između Veleža i Borca

FK VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Halilović D., Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm.

FK BORAC: Milošević, Jokić, Čelić, Jurilj, Grahovac, Herera, Vuković, Lukić, Čavić, Blagaić, Nišić.