Roma potopila Lazio u derbiju

Fudbaleri Rome savladali su Lazio rezultatom 3:0 u gradskom derbiju u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Roma - Twitter

Izabranici Josea Mourinha održali su fudbalski čas velikom rivalu kojeg su slomili već nakon prvih 45 minuta meča.

Nije bio gotov ni prvi minut utakmice, a Roma je već povela poslije kornera Pellegrinija kada se lopta odbila do Tammyja Abrahama, a Englez je sproveo u mrežu.

Sjajni napadač zablistao je i u 22. minutu kada se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i postigao još jedan pogodak.

Na terenu je postojao samo jedan tim, potvrdio je to u 40. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Lorenzo Pellegrini.

Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla, Lazio nije niti u jednom trenutku zaprijetio, stoga je Roma ostvarila veoma značajnu pobjedu pred domaćim navijačima.

Vučica je ovim trijumfom preskočila Lazio i našla se na petom mestu Serije A sa 51 bodom, dok Nebeskoplavi imaju 49, piše SCsport.