Arsenal savladao Leicester i zauzeo poziciju koja vodi u Ligu prvaka

Arsenal je u 29. kolu Premijeršipa ugostio sastav Lestera i slavio pobjedu rezultatom 2:0.

Arsenal - Screenshot

Već u 11. minuti je poveo sastav “Topnika” preko Parteja (Partey), da bi se na drugi gol čekalo do 59. minute kada je iskusni Lakazet (Laccazette) pogodio za 2:0, što je bio i konačan rezultat.

Bio je Arsenal opasniji tim tokom cijelog meča, a omjer 8-3 u šutevima u okvir gola za domaći tim, govori mnogo.

Arsenal je sada na četvrtoj poziciji, s 51 bodom (i dva meča manje), koja vodi u Ligu prvaka, dok je Lester tek 12. s 33 boda, piše Avaz.