Evropska liga: Manchester United i Basel ubjedljivim pobjedama gotovo osigurali prolazak dalje

Za razliku od susreta u Istanbulu između Basaksehira i Kopenhagena (1:0) koji je odigran pred navijačima, preostale dvije utakmice osmine finala Evropske lige odigrane su bez publike.

James - Screenshot

Manchester United je gotovo osigurao prolazak dalje ubjedljivom pobjedom protiv LASK-a u Austriji rezultatom 0:5.

Odion Ighalo je postigao fantastičan gol u 28. minuti za 0:1, a Daniel James je lijepim pogotkom u 58. minuti povisio na 0:2. U finišu potpuni potop Austrijanaca.

Juan Manuel Mata u 82., te Mason Greenwood u 92. i Andreas Pereira u 93. minuti ovjerili su trijumf Crvenih đavola.

Basel je napravio veliko iznenađenje na Commerzbank-Areni gdje je pobijedio Eintracht iz Frankfura sa 0:3.

Samuele Campo u 27., Kevin Bua u 73. i Fabien Frei u 85. minuti donijeli su veliko slavlje Švicarcima koji su stekli ogromnu prednost pred revanš, piše “SCsport“.