Barcelona ponovo sama na vrhu “Primere”: Novi lagani trijumf Katalonaca

Fudbaleri Barcelone očekivano lako su ostvarili trijumf nad ekipom Alavesa rezultatom 4:1.

Luis Suarez i Lionel Messi - Sport.ba

U 18. kolu Primere Barcelona je bila veliki favorit na svom terenu protiv Alavesa, a to je i uspjela bez ikakvih problema i krunisati.

Već nakon prvih 45 minuta domaći su imali vodstvo preko Antoinea Griezmanna i Artura Vidala, dok su se u nastavku u strijelce upisali i Lionel Messi i Luis Suarez, piše “SCsport“.

Utješni pogodak za goste postigao je u 56. minuti Pere Pons. Ovom pobjedom Barcelona je otišla na tri boda razlike Realu koji ima i utakmicu manje, a pet u odnosu na Sevillu koja je danas bila uspješna protiv Mallorce.