BiH – Portugal 0-5: Završilo poluvrijeme, katastrofalna igra “Zmajeva”

Veoma slaba igra naše reprezentacije

Portugal - n1

Fudbalska reprezentacija BiH igra utakmicu 8. kvalifikacija za Euro protiv selekcije Portugala. Utakmica se igra u Zenici na stadionu Bilino polje.

“Zmajevi” su trenutno 4. reprezentacija u grupi J sa 9 osvojenih bodova i ova utakmica će biti krucijalna u našim nadama da se direktno plasiramo na Euro.

S druge strane, Portugal je trenutno 1. sa maksimalnim učinkom i 21 osvojenim bodom.

Pravdu na utakmici će dijelit turski sudija Halil Umut Meler, a pomoćnici će mu biti Mustafa Ejisoj i Kerem Ersoj.

Inače, ovo je šesti susret naše selekcije i Portugalaca. Portugal je slavio četiri puta, dok je 2011. godine u baražu za Evropsko prvenstvo bilo 0:0 upravo u Zenici.

BiH – Portugal 0:5 (Ronaldo 5′, 20′, B.Fernandeš 25′, Kanselo 32′, Žoao Feliks 41′)

HT’ – Gotovo je prvo poluvrijeme iz noćnih mora.

45′ – Igrat će se još tri minute.

41′ – GOL! Ponovo je prvo gol bio poništen, da bi bio priznat nakon VAR provjere. Žoao Feliks pogodio za petardu u mreži Šehića.

39′ – Jedan navijač je uletio na teren, kako bi došao do Ronalda, ali su zaštitari brzo reagovali.

37′ – Ponovo gužva pred našim golom, ali na našu sreću dosuđen je faul.

34′- Slalom Pjanića, ali od svega samo korner za našu reprezentaciju.

33′ – Sada se sa tribina čuje “Savez napolje”. Mnogobrojnoj publici u Zenici je dosadilo gledati ovako lošu reprezentaciju.

32′- Gol! Sramota naše reprezentacije u Zenici. Žoao Kanselo je fenomenalno pogodio sa ivice šesnaesterca.

29′ – Velika šansa za BiH! Dedić je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali izblokirali su udarac defanzivci gostujuće reprezentacije.

25′ – GOL! Potop na Bilinom polju. Bruno Fernandeš je fenomenalno pogodio za Portugal.

20′ – GOL! Ronaldo pogađa ponovo za reprezentaciju Portugala.

18′ – Velika šansa za Portugal. Bruno Fernandeš je nakon prizemnog pasa Daloa ostao sam na 11 metara, ali loptu šalje pored gola.

14′ – Meler je sada dosudio veoma upitan faul, nakon minimalnog kontakta Rahmanovića i Danila Pereire. Portugalac je nakon istog pao kao pokošen.

10′ – Nakon pogotka Portugala nešto mirnija igra.

‘ – GOL! Kristijano Ronaldo pogodio s bijele tačke za vodstvo Portugala.

3′ – Penal za Portugal. Rukom je igrao Barišić. Sudija Meler traži VAR provjeru.

2′ – Na drugoj strani smo uspjeli zaustaviti Ronalda.

1′ – BiH je imala prvu priliku, ali Demirović je uputio loš centaršut.

1’ – Počela je utakmica na stadionu Bilino polje. piše Avaz