Njukasl preživio San Siro, Englezi slave čudesnog golmana

U drugom susretu Lajpcig savladao Jang Bojs

Fudbaleri Milana i Njukasla podijelili su bodove na otvaranju Lige prvaka (0:0).

Vidjeli smo dva različita poluvremena na San Siru. U prvom je sve prštalo, Milan je imao mnogo prilika, ali nesavladiv je bio Nik Poup (Nick Pope).

Spektakularno je branio Englez i najzaslužniji je što Njukasl neporažen napušta Milano.

Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme je bilo mnogo sporijeg ritma. Rafale Leao je zaprijetio u 75. minuti, ali je šut otišao preko gola. Njukasl je u finišu mogao do pogotka, ali je Sportijelo odbranio šut Šena Longstafa (Sean Longstaff).

U istom terminu Lajpcig je kao gost pobijedio Jang Bojs sa 3:1. Nijemci su poveli preko Simakana (3′), a Elia je izjednačio pola sata kasnije.

Lajpcig je ponovo poveo u 74. preko Šlagera, a pobjedu je u nadoknadi susreta ovjerio Benjamin Šeško.

Bit će ovo emotivna noć za Sandra Tonalija. Italijan je ljetos prešao iz Milana u Njukasl za oko 70 miliona eura.

Prozvan je nasljednikom Andree Pirla, zaljubio se u Milan, ali “Rosoneri” nisu mogli odbiti ponudu za njega.

Sada se ponovo vratio na San Siro, ali umjesto crveno-crnog nosit će bijelo-crni dres.