Njemačka na koljenima: Japan slavio senzacionalnu pobjedu

Fudbalska reprezentacija Japana priredila je veliko iznenađenje i na otvaranju grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru savladala Njemačku nakon preokreta rezultatom 2:1.

Japan-Njemacka - REUTERS/Matthew Childs

Meč je počeo bez većih uzbuđenja, tokom prvih pet minuta selekcije su odmjeravale snage.

Mreža se zatresla u osmoj minuti kada je mrežu Neuera pogodio Maeda, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Nijemci su prvi put zaprijetili u 17. minuti preko Rudigera, ali je njegov šut otišao pored gola.

Tri minute kasnije pokušao je i Kimmich, ali je njegov šut zaustavio Gonda sjajnom odbranom.

U 31. minuti penal za Njemačku! Gonda je srušio Rauma, a sudija pokazao na najstrožiju tačku. Siguran izvođač bio je Ilkay Gundogan.

Sam finiš prvog dijela donio je još jedan pogodak – mrežu je zatresao Gavertz, ali je i njegov gol poništen.

U šestoj minuti sudijske nadoknade Nagatomo centrirao, a Maeda šutirao pored gola.

Musiala je u 60. minuti napravio sjajan soloprodor – poigrao se sa odbranom Japana šutirao silovito, ali je udarac otišao preko gola.

Deset minuta kasnije Gonda je odbranio tri udarca Gnabryja i sačuvao svoj tim u igri.

Kazna je stigla u 75. minuti. Minamino je prošao sjajno po lijevoj strani i centrirao, Neuer odbio loptu direktno na nogu Doana koji pogađa neometan.

Četiri minute kasnije Kimmich je izveo sjajan korner, a Rudiger bio najviši u skoku, međutim njegov udarac otišao je preko gola.

U 83. minuti novi šok za reprezentativce Njemačke. Asano se poigrao sa odbranom Njemačke i sjajno matirao Manuela Neuera.

Nijemci se nakon drugog gola nisu uspjeli oporaviti od šoka, pa je Japan tako upisao senzacionalnu pobjedu, piše N1.