Prva liga FBiH / Bratstvo lider nakon pobjede nad TOŠK-om, Resić režirao trijumf Simm Baua

Šest utakmica osmog kola Prve lige FBIH odigrano je danas. Bratstvo je pobjedom nad TOŠK-om, barem privremeno (GOŠK sutra igra meč protiv Gradine), zauzelo lidersku poziciju.

Ševkija Resić - Vijesti.ba

Edis Smajić je u 61. minuti na Gradskom stadionu u Gračanici doveo domaćina u vodstvo, da bi u finišu susreta Šer postavio konačnih 2:0.

Trijumf je ostvario i trenutno drugoplasirani Igman, golovima Armina Alagića Konjičani su savladali Orašje.

Ševkija Resić je predvodio Simm Bau do pobjede nad Tomislavom od 3:1. Bivši mladi reprezentativac BiH načeo je mrežu gostiju u 28. minuti, a sedam minuta kasnije prelijepim golom iz slobodnog udarca povećao prednost domaćih na 2:0. Smanjio je Janković, da bi Resić zatim asistirao Kalesiću u 65. minuti za konačnih 3:1, piše SCsport.