Plavci sigurni na Stamford Bridgeu: Chelsea na krilima Lukakua i Kovačića savladao Aston Villu

Chelsea je večeras upisao novi trijumf u engleskoj Premier ligi, a sa 3:0 je na Stamford Bridgeu bio bolji od Aston Ville.

Lukaku - Screensot

Slavili su Plavci ovaj put na krilima Romelua Lukakua i Matea Kovačića. Lukaku je postigao dva gola, dok je hrvatski veznjak jednom tresao mrežu gostiju, a jednom asistirao Belgijancu.

Mrežu gostiju iz Birmingema je Lukaku načeo u 15. minuti i za taj gol mu je asistirao Kovačić, da bi Hrvat u 49. minuti sam udvostručio prednost svog tima nakon velike greške Mingsa koji je poslao kratak pas ka svom golmanu Martinezu.

Trijumf Chelseaja je u nadoknadi ovjerio Lukaku drugim golom, a ovaj put na dodavanje Azpilicuete, piše “Sport1“.