Prva liga FBiH / Zvijezda i GOŠK upisali pobjede

U lijepom nogometnom ambijentu na Banji Ilidži danas je odigran komšijski derbi između Zvijezde i Gradine.

Prva liga FBiH

U uvodu susreta četvrtog kola Prve lige FBiH nešto su bolje djelovali gosti, ali do vodstva ipak dolazi gradačački tim preko Ermina Huseinbašića u 15. minuti. Nakon toga izmjenjivale su se šanse na obje strane, da bi u 52. minuti Marko Živković prelijepim pogotkom, udarcem sa nekih 25 metara, udvostručio prednost domaćina.

Do kraja više nije bilo golova, susret je okončan rezultatom 2:0 u korist Zvijezde, koja je tako zabilježila prvu pobjedu ove sezone.

GOŠK nakon preokreta savladao Jedinstvo i upisao prvu ovosezonsku pobjedu

Prvu pobjedu u aktuelnoj sezoni Prve lige Federacije BiH danas je upisao GOŠK.

Gabeljani su na svom terenu nakon preokreta savladali Jedinstvo sa 2:1 u susretu četvrtog kola.

Bišćani su poveli već u sedmoj minuti preko kapitena Muje Mujagića, da bi domaćini izjednačili pogotkom Blaža Boškovića u 24. minuti.

Rezultat se nije mijenjao do 59. minute, kada Josip Šantić pogađa za preokret i, kako će se ispostaviti, konačnih 2:1.

S ovim trijumfom GOŠK se popeo na osmu poziciju prvoligaške tabele, Jedinstvo ostaje na sedmom mjestu, piše SCsport.