Koln razbio Kiel i ostao u Bundesligi

Uprkos porazu u prvom meču rezultatom 0:1, Koln je na gostovanju Kielu rezultatom 5:1 razbio rivala i opstao u Bundesligi.

Koln - Twitter

Kiel je u prvom duelu napravio senzaciju i zakoračio ka Bundesligi, no Koln je u revanšu bio ‘brutalan’ i zadržao je status člana elite u meču play-offa.

Junak Jarčeva danas bio je dvostruki strijelac Sebastian Andersson koji je golovima u šestoj i 13. minuti doveo sigurno vodstvo gostima (1:3), koji su u nastavku uspjeli i povećati.

Do poluvremena je na 1:4 povećao Rafael Czichos. Nastavak je donio pravu ofanzivu Kiela koji nije imao šta da izgubi, no već su stvari bile riješene.

Konačnih 1:5 u 84. minuti postavio je Ellyas Skhiri za veliko slavlje gostiju iz Kolna, prenosi “SCsport“.