Liga prvaka / Višća i Bašakšehir odlično parirali PSG-u, ali izgubili

Navas u više navrata spasio goste, a Ken ih s dva gola odveo do prve pobjede.

Edin Višća - ISTANBUL BASAKSEHIR FK

Istanbul Bašakšehir bh. reprezentativca Edina Višće pretrpio je drugi poraz u Ligi prvaka.

Prvak Turske je u susretu drugog kola grupe “H” poražen na domaćem terenu od Pariz Sen-Žermena rezultatom 0:2

Oba gola za PSG postigao je Mojze Ken (Moise Kean). Prvi je zabio poslije asistencije Kilijana Embapea (Kylian Mbappe) u 64. minuti.

Pitanje pobjednika riješio je golom u 79. minuti, a ponovo mu je asistirao Embape.

Višća i društvo odigrali su vrlo dobru utakmicu i odlično su parirali favoriziranom protivniku.

Upravo je Višća prvi zaprijetio u 16. minuti, ali je lopta otišla pored gola.

Kejlor (Keylor) Navas spasio je PSG u 26. minuti, sjajno zaustavivši pokušaj Rafaela.

Višća je pokušao i u 57. minuti, no Navas je ponovo bio uspješniji.

Golman gostiju se istakao fenomelanom odbranom Deniz Turuču (Turuc) u 71. minuti.

Višća je zaprijetio još nekoliko puta, ali nije mu se dalo da dođe do gola.

Dok je Bašakšehir upisao drugi poraz, PSG je stigao do prve pobjede, piše “Avaz“.