Tenis

Đoković savladao Drapera u prvom kolu Wimbledona

Prvi reket svijeta će u narednoj rundi igrati protiv pobjednika duela Marcelo Tomas Barrios – Kevin Anderson.

Novak Đoković - Avaz.ba

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom je započeo odbranu naslova na Wimbledonu nakon što je u prvom kolu savladao Britanca Jacka Drapera rezultatom 3:1 u setovima (4:6, 6:1, 6:2, 6:2).
Đoković je meč u svoju korist riješio za nešto više od dva sata igre.

Međutim, nije sve najbolje krenulo za Đokovića jer je mladi Britanac osvojio prvi set rezultatom 4:6. Đoković je tako prvi put izgubio prvi set u prvom kolu Wimbledona nakon 2010. godine, prenosi N1.

Đoković je ipak u nastavku ubacio u brzinu više i protivniku prepustio samo 5 gemova i na kraju slavio rezultatom 3:1 u setovima.