Ostali sportovi

Lana Pudar je juniorska prvakinja Evrope!

Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rumuniji.

Najbolja bh. plivačica u današnjem finalu osvojila je prvo mjesto s vremenom 2:08,92 i tako postala prvakinja Starog kontinenta.

Daleko iza sebe je ostavila drugoplasiranu Tabithu Avetand, Francuskinja je zaostajala za Pudar više od tri sekunde.

Podsjetimo, mlada Mostarka je prethodno osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin, a danas je još očekuje nastup u polufinalu discipline 50 metara delfin (16.49 sati),pišu Vijesti