Košarka

BiH na krilima Muse i Nurkića slavila protiv Portugala

Danas je odigrana utakmica između košarkaških repreztacija Bosne i Hercegovine i Portugala u okviru 1. kola pretkvalifikacija za Olimpijske igre, a slavila je naša reprezentacija rezultatom 75:84

Prva četvrtina utakmice je pripala Portugalu.

Osim početnog vodstva od 0:2, stalno smo bili u zaostatku i ova četvrtina je završena rezultatom 24:17.

U drugoj četvrtini Portugal odlazi na plus 10, bilo je 33:23.

Poslije toga se naša reprezntacija budi i dolazimo na 36:33.

Konačan rezultat prvog poluvremena je bio 40:37 za domaćina, koji je odlično šutirao za tri poena.

Drugo poluvrijeme počinjemo sjajno i prelazimo u vodstvo.

Na krilima sjajne igre Muse i Nurkića zadržavamo vodstvo do kraje treće četvrtine, bilo je 54:58.

U posljednoj četvrtini Portugal prilazi na 61:63, no opet mi preuzimamo kontrolu i odlazimo na plus 10 kada je pogodio Lazić, bilo je 67:77,pišu Vijesti

Portugal smanjuje na 5 razlike, ali Nurkić i Musa pogađaju i odlazimo na 75:84, što je bio i konačan rezultat.