Fenerbahče doživio katastrofu, Džeko nije dobio ni minut

U četvrtfinalu Kupa Turske, Ankaragucu je na domaćem terenu dočekao ekipu Fenerbahcea i slavio rezultatom 3:0.

Nakon niza od tri poraza, Ankaragucu je ostvario veliku pobjedu protiv Fenerbahcea, koji je predhodno zabilježio dvije uzastopne pobjede u ligi.

Gosti su imali prvu priliku na utakmici ali Under nije uspio zatresti mrežu. Ipak, nekoliko minuta kasnije, Mourtan je donio prednost domaćinu postigavši gol za 1:0.

Svoju dominaciju su potvrdili u 33. minuti kada je Chatzigiovanis postigao drugi gol za domaći tim,pišu Vijesti

U drugom poluvremenu, Cetin je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda. Konačan rezultat utakmice postavio je Rodrigues golom u 89. minuti utakmice.

Nihad Mujakić je odigrao čitavu utakmicu za domaći tim, dok je Rade Krunić napustio teren na poluvremenu. Edin Džeko je utakmicu pratio s klupe, prenosi SCsport.