Liga nacija / Nizozemska minimanlno bolja od Poljske, Sjeverna Irska sa deset igrača do remija

Osim utakmice reprezentacije BiH protiv Italije, širom Evrope je odigrano još nekoliko mečeva Lige nacija. U našoj grupi igrali su Nizozemska i Poljska, a domaći su slavili sa 1:0.

Holandija - SCsport.ba

Odlučio je pogodak Bergwijna u 61. minuti koji se ispostavio dovoljnim za trijumf Nizozemaca na startu nove sezone takmičenja Lige nacija, piše “SCsport“.

U posebnom fokusu za nas je bio i duel Rumunije i Sjeverne Irske u okviru Lige B, a na kraju je bilo 1:1.

Rumunija je povela golom Puscasa u 25. minuti, a izjednačio je Whyte četiri minute prije kraja. Gosti su od 39. minute igrali bez isključenog Magennisa.

Podsjećamo, Sjeverna Irska će biti rival reprezentacije BiH u baražu za EP, a meč se igra za mjesec dana u Zenici.

Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Češke na gostovanju u Slovačkoj 1:3, dok je Albanija slavila kao gost protiv Bjelorusije rezultatom 0:2.