Pozanti svi četvrtfinalisti Fudbalskog prvenstva Azije

Na Azijskom fudbalskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima poznati su svi četvrtfinalisti.

Azijski kup - Facebook

Zadnji se među osam najboljih reprezentacija plasirao Katar, koji je u Abu Dabiju u osmini finala pobijedio Irak s 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bassam Alrawi u 62. minuti iz slobodnog udarca.

Katar će u četvrtfinalu igrati protiv Južne Koreje, koja je jučer u Dubaju nakon produžetka pobijedila Bahrein s 2:1 (1:0, 1:1).

Južnu Koreju je u vodstvo doveo Hwang Hee-Chan u 43. minuti, a izjednačio je Mohamed Al Rohaimi u 77. minuti. Do kraja službenog dijela rezultat se nije mijenjao, a u produžecima pobjednički gol za Južnu Koreju postigao je Kim Jin-Su u 107. minuti, prenosi “Fena”.

U ostala tri polufinalna para sastaju se Kina – Iran, Vietnam – Japan i UAE – Australija.