Svaštara

Tri stvari koje nutricionist želi da prestanete stavljati u kafu

Kako biste iz svoje svakodnevne kafe dobili najviše zdravstvenih koristi bez žrtvovanja okusa ili bogatstva, zamijenite vrhnje, šećer i umjetna sladila zdravijim alternativama poput kolagena i kokosovog ulja

Kafa - N1

Iako istraživanja podupiru brojne zdravstvene dobrobiti koje donosi šalica kave, njezina vrijednost se počinje smanjivati kada je dnevni napitak pun vrhnja i šećera.

Ako volite slatku kavu s mlijekom, vrhnjem ili šlagom, možda je vrijeme da prijeđete na zdravije alternative.

3 stvari koje treba izostaviti iz kave

Istraživanja pokazuju da dnevna konzumacija kave smanjuje rizik od razvoja dijabetesa tipa 2. Kava je povezana i s manjim rizikom od raznih bolesti. A kofein poboljšava budnost i može pomoći da bolje rješavate probleme i kreativno mislite. prenosi 24sata

Naravno, kava je također omiljena zbog svog okusa, povezanosti s ritualom i elementom zajednice. Iako nudi mnoge zdravstvene pogodnosti, punjenje jutarnjeg napitka s puno dodanih šećera može poništiti neke od njih, prema Mackenzie Burgess.

Prema Burgess tri stvari ne smijete unositi u kavu kako biste zadržali njezine zdravstvene prednosti.

Vrhnje za kavu

Često sadrži dodane šećere, umjetne arome, kukuruzni sirup ili hidrogenirana ulja, sve stvari koje Burgess pokušava ograničiti. Ona preporučuje da provjerite popis sastojaka svog omiljenog vrhnja za kavu i izbjegavate sastojke koje ne možete izgovoriti. Ako previše volite svoje vrhnje da biste ga pustili, pokušajte se ograničiti na jedan njegov obrok, što je obično jedna žlica. prenosi 24sata

– Pazite na to radije nego da pola kave bude vrhnje – kaže Burgess.
Šećer

Previše dodanih šećera u prehrani može dovesti do povećanog rizika od dijabetesa i srčanih bolesti, poništavajući dobrobiti koje kava uopće pruža. Burgess predlaže da smanjite količinu šećera u šalici kave na čajnu žličicu ili manje. S vremenom možete postupno još više smanjivati dok ne počnete piti crnu kavu bez šećera.

Umjetni zaslađivači

Burgess predlaže tretiranje umjetnih zaslađivača jednako kao i šećera.

– Najbolje je koristiti oba u umjerenim količinama – savjetuje.

Umjesto toga koristite ove alternative

Postoji mnogo drugih načina da poboljšate kavu i njezine zdravstvene prednosti.

Porcija kolagena

Jutarnja kava može poslužiti i kao eliksir za kosu, kožu i nokte ako dodate kolagen u prahu. Dobro formuliran dodatak neprimjetno će se uklopiti u kavu, toplu ili ledenu, i podržati zdravlje crijeva, zdravlje zglobova sa svakim gutljajem.

Također će napitak učiniti malo zasitnijim.

Začini

– Dodavanje začina poput cimeta, kardamoma ili muškatnog oraščića može dnevnom napitku dati protuupalne prednosti – kaže Burgess. Pomiješajte ih dok kuhate ili nakon što je kava već skuhana za mirisni završetak.
Kokosovo ulje

Osim što kavi daje puterasti, kremasti okus, pokazalo se da kokosovo ulje potencijalno pomaže probavi i zdravlju crijeva. Također može pomoći u smanjenju nervoze izazvane kavom.
Sirup od datulja

Datulje su slatkiši prirode. Ako više volite slatku kavu, Burgess predlaže kuhanje datulja u vodi i njihovo miješanje u blenderu kako bi se dobio prirodno slatki sirup koji možete dodavati svojoj kavi.

Proteinski prah

Za latte od vanilije bez dodanog šećera isprobajte Burgessov ‘proffee’ recept. Pomiješajte omiljeni proteinski prah i mlijeko i dodajte u toplu ili ledenu kavu.

– Stvara okus vrhnja – kaže Burgess, dodajući da je to zabavan način da povećate unos proteina bez puno dodatnih sastojaka.

Kako biste iz svoje svakodnevne kave dobili najviše zdravstvenih koristi bez žrtvovanja okusa ili bogatstva, zamijenite vrhnje, šećer i umjetna sladila zdravijim alternativama poput kolagena i kokosovog ulja, donosi MBG.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh