Vijesti

Amel Tuka u Cirihu osvojio sedmo mjesto

Plasman u večerašnje finale naš najbolji atletičar je ostvario nedavnim sedmim mjesto u Parizu

Amel Tuka - Instagram

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka večeras je trčao u finalu Dijamantske lige u Cirihu na utrci na 800 metara.

Tuka, koji je nedavno osvojio sedmo mjesto na utrci Dijamantske lige u Parizu (1:45.37) i izborio finale, i večeras je zauzeo sedmo mjesto, ostvarivši ovog puta vrijeme 1:46.19.

Pobjednik utrke je Emanuel Kipkurui Korir (Emmanuel) iz Kenije s vremenom od 1:44,56 minuta.

Prije večerašnje utrke, najbolji rezultat u ovoj sezoni Tuka je ostvario u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju kada je utrku na 800 metara završio s vremenom 1:44.53 minute. prenosi “Avaz“.