Primera: Barcelona iskalila bijes na Deportivu, četiri gola i tri asistencije Suareza

Ekipa Barcelona izašla je iz rezultatske krize fantastičnom pobjedom protiv Deportiva rezultatom 8:0 u 34. kolu španske Primere.

Luis Suarez - Faktor

Tim Luisa Enriquea je prekinuo niz od tri vezana prvenstvena poraza i tako zadržao vrh tabele.

Katalonci su u 11. minuti došli do Suarez je s vrha peterca pospremio loptu u mrežu Deportiva. Urugvajcu je to bio 27. gol u prvenstvu, piše Faktor.

Barcelona je već u 24. minuti imala 2:0. Messi je fantastično produžio jednu loptu pred gol Deportiva gdje je neumoljiv Luis Suarez za svoj 28. gol u prvenstvu. Bila je to odlična akcija Barcelone koja je večeras bila ponovno ona stara.

Sa dva gola prednosti Katalonci su otišli na odmor.

Nastavila je Barca kako je i stala u prvom poluvremenu i već u 47. povisila vodstvo. Suarez je ovaj put pokazao da zna i asistiratiUposlio je Rakitića,a hrvatski je reprezentativac natrčao na loptu i s nekih desetak metara poslao u mrežu.

Već u 54. minuti Messi je fantastično ‘izbacio’ Suareza koji iz prve vanjskim dijelom kopačke pogađa za svoj 29. gol sezone! Bio je ovoe šesti hat-trick za Urugvajca ove sezone, koliko ima i Cristiano Ronaldo.

Urugvajac je u 64. minuti nakon kontre Neymara po lijevoj strani pogodio za svoj 30. gol! Barca se u La Coruni raspucala. a u 73. minuti pogodio je Messi, nakon što mu je nesebično dodao Suarez s desne strane. Urugvajcu je to uz četiri gola, danas bila i druga asistencija.

U 79. minuti u strijelce se upisao i Bartra za 0:7. . Samo dvije minute kasnije Suarez je upisao i hat-trick asistencija kada je s desne strane dao na drugu stranu za Neymara koji je praktički neometan i pogađa pod prečku za nevjerovatnih 8:0 Barcelone na Riazoru.

Barca do kraja prvenstva igra kod kuće protiv Sporting Gijona, pa u gostima protiv Betisa. Zatim slijedi gradski derbi kada na Camp Nou stiže Espanyol, a u zadnjem kolu tim Luisa Enriquea gostuje kod Granade.