Tenis

Prvi teniser svijeta ponovo ispisao historiju: Đoković slavio protiv Ćorića i izjednačio rekord Samprasa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković slavio je protiv Borne Ćorića rezultatom 2:0 (7:6 i 6:3) u osmini finala ATP 500 turnira u Beču.

Novak Đoković - Blic.rs

Tom pobjedom Đoković je ponovo ispisao historiju tenisa. Srbijanski teniser je tako osigurao po šesti put u karijeri prvo mjesto na ATP listi na kraju godine, što je pošlo za rukom samo još Peteu Samprasu.

Borna je pružio sjajan otpor Đokoviću, posebno u prvom setu. Nije dozvolio brejk loptu srbijanskom teniseru, ali je u taj-brejku Đoković slavio nakon velike drame rezultatom 13:11.

U drugom setu Đoković je iskoristio prvu brejk loptu, poveo 2:1 i rutinski čuvao to vodstvo do kraja meča i došao do nove pobjede za dva sata i devet minuta, piše “SCsport“.