Tenis

Džumhur u osmini finala ATP turnira u Marseilleu

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, uspio se plasirati u osminu finala ATP 250 turnira u francuskom Marseilleu.

Damir Džumhur - SCsport.ba

Džumhur je savladao Mihaila Kukušina iz Kazahstana rezultatom 6:7 (6), 7:6 (3), 6:1, pri tome spasivši čak četiri meč lopte.

Prvi set je trajao 65 minuta. Gledali smo igru servisa u kojem je svaki teniser držao svoj servis, tako da je odluka pala u 13. igri. Džumhur je imao manju krizu u petom gemu, ali je uspio spasiti tri brejk lopte. U tai-breku Kukušin je imao više živaca i uspio realizirati drugu set loptu za konačnih 8:6, odnosno 7:6 u gemovima te stiže do vodstva od 1:0 u setovima…

Džumhur je nakon toga zaigrao puno bolje, pa je već u prvom gemu drugog seta imao tri break prilike koje nije iskoristio, ali novu priliku nije propustio u trećem gemu kada pravi prvi break na meču. Najbolji bh. teniser imao je u petom i sedmom gemu prilike da napravi novi break, što mu Kukuškin nije dopustio, a onda je Kazahstanac u osmom gemu bez izgubljenog poena napravio prvi break na meču čime je poravnao na 4:4.

Kukušin je u devetom gemu uz jedan izgubljen poen stigao do vodstva od 5:4.

Džumhur je u 10 gemu drugog seta spasio čak četiri meč lopte. Kada je bilo najpotrebnije, bio je sjajan. Uspio je dobiti drugi tai-brek sa 7:3 i meč odvesti u treći set.

Odlučujući treći set puno bolje je otvorio Džumhur koji s napravljenim breakom u drugom gemu dolazi do vodstva od 3:0, a onda u petom gemu pravi još jedan break za vodstvo od 5:1 i plasman u narednu rundu.

Džumhur će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela između Italijana Thomasa Fabbiana i Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea.