Tenis

Džumhur u osmini finala ATP turnira u Rotterdamu

Nabolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u osminu finala ATP turnira serije 500 u Roterdamu.

Damir Džumhur - EPA.eu

Plasman u osminu finala turnira osigurao je pobjedom protiv Rumuna Mariusa Copila (74. ATP) rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

U prvom setu Džumhur je imao veliku dozu koncentracije na svom servisu, kojeg je iskoristio u potpunosti, dok je 74. teniser na ATP listi, Marius Copil napravio grešku kod svog drugog servisa, te Džumhuru prepustio prednost, što je on znao iskoristiti i privesti set kraju rezultatom 6:4…

Identično je krenulo i u drugom setu. Ponovo je Damir uzeo break u trećem gemu i brzo dolazi do prednosti od 4:2. Tada Džumhur pokazuje prve znake nervoze, što Copil koristi, uzima break i poravnava rezultat na 4:4.

Ipak, Damir je odmah potom osvojio novi break i ujedno zadao konačan udarac Rumunu za plasman u naredni krug takmičenja.

Džumhur će u osmini finala turnira u Rotterdamu igrati protiv ruskog tenisera Andreja Rubljeva (34. ATP) koji je porazio Lucasa Pouillea.