Tenis

Čilić u polufinalu Australian Opena nakon što je Nadal predao meč

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što mu je Rafael Nadal zbog bolova predao meč četvrtfinala kod rezultata 2:2, po setovima 3:6, 6:3, 6:7, 6:2, 2:0.

Marin Čilić - Twitter

Prvi set pripao je Nadalu. Španac je napravio break u osmom gemu i poveo s 5:3. Uspio je sačuvati svoj servis gem i za 54 minute igre prvi set riješio je u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu bolji je Čilić. Prvi break u drugom setu napravio je Nadal i poveo je s 3:2. Ipak već u narednom gemu Čilić je uzvratio, a potom u osmom uspio napraviti novi break i sa četiri uzastopna osvojena gema izjednačiti rezultat na 1:1…

U trećem setu igrao se tie-break, a uspješniji je na kraju bio Španac sa 7:5.

Španac je sredinom četvrtog seta zatražio medicinski time-out zbog bolova u butini, tačnije butnom mišiću, te je četvrti set pripao Hrvatu rezultatom 6:2.

U petom setu, nakon novog breaka Čilića, vidno povrijeđeni Nadal odlučio je predati meč.

Međutim, Nadalova predaja meča ne bi trebala umanjiti vrijednost trijumfa hrvatskog tenisera.

Čilić je bio konkurent Špancu i kada je Rafa igrao dobro, čak u nekim trenucima i bolji.

Čilić će u polufinalu igrati protiv Kyle Edmunda.