Tenis

Nadal bolji od Džumhura u 3. kolu Australian Opena

Damir Džumhur poražen je u trećem kolu Australian opena od strane prvog tenisera svijeta Rafaela Nadala s 0:3 (1:6, 3:6, 1:6).

Rafael Nadal - Nezavisne.com

Španac je bolje otvorio meč. Na svoj servis dozvolio je Džumhuru svega jedan poen, a potom je došao i do dvije vezane break prilike. Iskoristio je prvu i poveo s 2:0 u prvom setu. Nastavio je Nadal u istom ritmu. Naredna dva gema osvojio je bez izgubljenog poena i poveo s 4:0. Prvi gem koji je Damir uspio riješiti u svoju korist bio je šesti, a Nadal je na kraju sigurno servirao i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:1.

Ipak, Džumhur je u drugom setu zaigrao mnogo bolje, te se nakon početna dva dobivena gema Nadala uzvratio i sa break, ali ubrzo je stigao rebreak koji je Damira opet vratio u Nadalovu igru. Drugi set Nadal je riješio u svoju korist s 6:3…

Rafael Nadal i Damir Džumhur – AFP

Prvi gem trećeg seta bio je najduži na meču. Vidjeli smo pet izjednačenja, jednu break šansu Džumhura, a Nadal je ipak poveo s 1:0. Potom je Španac došao do četiri break prilike na servis Džumhura. Džumhur je spasio tri, ali četvrtu nije mogao pa je Španac poveo s 2:0. Uspio je Nadal potvrditi break i doći do 3:0. Potom je Džumhur došao do 40:0 u četvrtom gemu, a Španac je s četiri uzatopna poena došao do nove break prilike. Spasio je Džumhur, uvezao tri poena i ipak došao do prvog gema u trećem setu. Nadal je sigurno zadržao svoj servis gem i došao do 4:1 u trećem setu. Novi break Nadal je napravio u šestom gemu i došao do 5:1. Sigurno je servirao za meč i slavio sa 6:1 u trećem setu.

Meč između Džumhura i Nadala trajao je 1 sat i 50 minuta.

U narednom kolu Nadal će igrati protiv Schwartzmana.