Tenis

Đoković u drugom kolu Australian Opena

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković rutinski se plasirao u 2. kolo na startu Australian Opena, nakon što je na otvaranju svog nastupa u Mlebourneu svladao Amerikanca Donalda Younga sa 6:1,6:2, 6:4.

Novak Đoković - Twitter

Đoković je već od prvog seta krenuo odlično. U prvom servis gemu Amerikaca, Novak je imao dvije brejk lopte, ali Young je uspio da se spasi dobrim servisima. Međutim, Đoković je bio raspoložen za igru, te je ubacio u brzinu više i prvi set riješio u svoju korist s 6:1.

Ono što je činio u prvom, Đoković je samo nastavio i na startu drugog seta. Ubrzo je poveo 5:0, da bi nakon toga Young osvojio dva gema za 6:2 u korist srbijanskog tenisera…

Konačnu pobjedu Đoković je osigurao u trećem setu kada mu je jedan napravljeni break bio dovoljan za rezultat 6:4 i ukupnu pobjedu od 3:0.

Đoković u drugom kolu igra protiv boljeg iz duela Monfils i Munar, koji je u toku.