ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma
Tenis

Serena Williams osvojila Australian Open

Američka teniserka Serena Williams slavila je protiv svoje sestre Venus u finalu Australian Opena rezultatom 2:0 (6:4 i 6:4).

Serena Williams - BBC

Veliko finale koje su fanovi tenisa očekivali već dugo je ipak potrajalo kraće nego što su svi priželjkivali. U prvom setu vidjeli smo baš neočekivan start. Uprkos tome što Serena i Venus imaju najjače servise na WTA touru, prva četiri gema su donijela četiri breaka i poravnanje 2:2.

Ipak, nakon toga obje teniserke su konsolidovale svoj početni udarac, a o pobjedniku seta odlučio je famozni sedmi gem u kojem je Serena napravila break i set privela kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu mnogo manja borba! Breakova nije bilo ponovo do sedmog gema koji je, po nepisanom teniskom pravilu, uvijek najteži za osvojiti po igrača koji servira. Nakon toga teniserke su po dva puta osvojile svoj servis, ali je to bilo dovoljno za Serenu da osvoji svoju novu titulu na prvom Grand Slam turniru u sezoni, piše “SCsport“…