Tenis

Šetkić prokockao finale kvalifikacija za Wimbledon

Bh. teniser Aldin Šetkić nije uspio plasirati se u finale kvalifikacija za treći Grand Slam sezone Wimbledon.

Aldin Šetkić - Blogspot

On je danas rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 6:6 poražen od Australijanca Lukea Savillea. Australijanski teniser bolje je ušao u meč, uzeo je servis Šetkiću u prvom gemu, a iako je bh. teniser imao dvije break šanse za povratak u set, nije uspio uzvratiti, pa je Saville dobio prvi set sa 6:4.

Nastavak je donio bolju igru bh. tenisera koji je napravio break u četvrtom gemu, te dobio drugi set sa 6:3. Velika borba viđena je u trećem setu. Saville je uzeo servis Šetkiću u drugom gemu, ali se naš teniser odmah vratio.

Potom je Aldin napravio break u sedmom gemu, ali se Saville odmah vratio u narednom gemu za 4:4. Uslijedila su dva nova breaka. Šetkić nije uspio da na svoj servis završi meč, ali zato je Australijanac u 14. gemu odlučujućeg seta napravio break i došao je do pobjede, piše “SCsport“…