Rukomet

Francuska gazi ka polufinalu: Golman Gerard izludio Šveđane

Rukometna reprezentacija Francuske savladala je Švedsku u susretu 1. kola druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Utakmica Francuska - Švedska - EPA.eu

Trikolori su u Zagrebu slavili rezultatom 23:17 i tako zakomplikovali situaciju u Grupi 1.

Francuzi dva kola prije kraja imaju 6 bodova, a Hrvatska, Švedska i Norveška po četiri. Tako su pomogli i Kaubojima, protiv kojih će igrati za plasman u polufinale. Međutim, prije toga Hrvati večeras moraju savladati Norvešku.

Na poluvremenu su Francuzi imali dva gola prednosti (10:8), a u nastavku su dodali gas, posebno u drugom dijelu drugog poluvremena. Šveđani su naime uspjeli izjednačiti na 12:12, a onda je uslijedila rapsodija Francuza koji su imali i sedam golova prednosti, piše “Faktor“…

Sorhaindo je bio najefikasniji kod Galskih pijetlova sa pet golova. No, junak je definitivno golman Gerard, koji je na početku meča izludio Švede.

Naime, odbranio je devet od prvih 11 udaraca (19 odbrana na kraju meča) i već tada je bilo jasno da će imati svoju noć i da će Francuzi stići do nove pobjede.