Rukomet

Rukometaši Njemačke savladali Češku

Rukometaši Njemačke savladali su Češku s 22:19, u prvom meču II grupe druge runde Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.

Utakmica Njemačka - Češka - Twitter

Česi su u prvom poluvremenu bili bolji protivnik i na poluvrijeme su otišli s prednošću od 10:9.

Do sredine drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda su Nijemci preuzeli inicijativu i otišli na četiri gola prednosti, a tada je bilo riješeno pitanje pobjednika, javlja “Fena”…

U selekciji Njemačke najefikasniji je bio Stefen Fet s osam golova, dok se u timu Češke istakao Tomaš Čip sa šest golova.