Rukomet

Kvalifikacije za SP: Rukometaši BiH u St. Gallenu izborili važnu pobjedu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je veoma važnu pobjedu u trećem susretu kvalifikacija za SP 2019. godine, a najbolji rukometaši naše zemlje slavili su protiv Švicarske u St. Gallenu rezultatom 24:21.

Rukometna utakmica Švicarska - BiH - Faktor.ba

Prvo poluvrijeme ponudilo je mali broj golova, a bilo je perioda u kojima je bolji bio domaćin, ali isto tako i dijelova u kojim su terenom u St. Gallenu dominirali izabranici Bilala Šumana, prenosi “Faktor“…

Zmajevi su poveli s 2:0 golovima Vegara i Vranješa, a potom smo vodili i sa 4:3.

Do 18. minute uglavnom se igralo gol za gol, da bi serijom 5:1 Švicarska stigla do tri gola prednosti i vodstva rezultatom 11:8.

Švicarci su imali nešto više tehničkih greški, ali je raspoloženi Portner na golu domaćina ostavljao u igri. Nekoliko sjajnih intervencija imao je Benjamin Burić na golu naše selekcije, a prvo poluvrijeme na kraju je okončano rezultatom 12:12.

I u nastavku utakmice se igralo gol za gol, a nakon vodstva iz 16. minute (7:6) prvi put smo poveli u 47. minuti poslije gola Predragovića i odlične asistencije Perića.

Na plus dva otišli smo osam minuta prije kraja. Iako smo prethodno imali nekoliko prilika da povedemo s dva gola razlike, tek smo u 52. došli do 20:18. Tarabochia je u gol pretvorio sedmerac koji je izborio Perić.

Gol Marka Tarabochije iz 56. minute odveo nas je tri gola prednosti, a potom je pogodio i Vegar za 22:19.

Nakon gola Švicarske za 22:20, Panić je zabio ponovo za “plus tri”, što je bilo dovoljno da u konačnici izborimo pobjedu rezultatom 24:21 i da u revanšu u Tuzli 13. januara odlučujemo o putniku u baraž za Svjetsko prvenstvo.