Rukomet

TOK UTAKMICE: BiH – Bjelorusija 22:22

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra odlučujući susret u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo koje će se igrati u Poljskoj.

Utakmica BiH - Bjelorusija - Faktor.ba

Zmajevi su u Zenici ugostili Bjelorusiju i pobjeda izabranicima selektora Dragana Markovića znači i plasman na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta.

60. minut: KRAJ. Završeno je 22:22. Kakva šteta. Terzić je promašio napad za pobjedu i plasman na Evropsko prvenstvo, piše Faktor.

60. minut: Imamo napad za Evropsko prvenstvo!!!!

59. minut: GOOOOOOOOOOL. Perić pogađa za izjednačenje – 22:22.

58. minut: GOL. Prce je opet zaustavljen, a Denis Rutenka pogađa za prednost od 22:21.

57. minut: Obostrano isključenje za Vražalića i Rutenku. A drugi Rutenka griješi. Imamo napad za vodstvo.

56. minut: Burića je zaustavio bjeloruski golman… Gostim imaju napad za vodstvo.

55. minut: GOL. Novo izjednačenje – 21:21.

54. minut: GOOOOOOOOOL. Kakav gol Malinovića! Vodimo 21:20.

52. minut: Uslijedile su dvije tehničke greške, po jedna na obje strane, a napad ponovo ima BiH.

51. minut: Ali, Grahovac opet pravi čudo i brani još jedan zicer!

51. minut: Izgubili smo još jednu loptu, a Kosta Savić zaradio je isključenje…

50. minut: Bjelorusi su imali priliku za vodstvo, ali Grahovac sjajno brani!!!

48. minut: GOL. Bjelorusi su izjednačili – 20:20. Očekuje nas neizvjesna završnica.

48. minut: Odbranili smo se opet, ali opet pogriješili i u napadu. Ostaje 20:19.

46. minut: Brani Grahovac, ali smo brzopleti u napadu. Šteta.

45. minut: GOL. Bjelorusi smanjuju na 20:19, naši nisu iskoristili napad, a gosti imaju priliku za izjednačenje.

44. minut: GOOOOOOOOOL. Malinović nam vraća dva gola prednosti – 20:18.

42. minut: GOL. Denis Rutenka smanjuje na 19:18.

40. minut: GOL. Smanjili su Bjelorusi na 19:17, a uz to isključen je Vranješ.

39. minut: GOOOOOOOOL. 19:16 je za BiH. Panić je strijelac.

37. minut: GOOOOOOOOL. Burić opet brani, a na drugoj strani Vražalić pogađa za 18:15.

36. minut: GOOOOOOOL. Kakav pogodak Vranješa!!! Vodimo 17:15.

35. minut: Prce nije pogodio sa sedam metara.

35. minut: Malinović je napravio odličan posao. Iznudio je sedmerac i isključenje za Bjeloruse.

35. minut: GOL. Denis Rutenska smanjuje na 16:15, a uz to isključen je Tarabochija.

33. minuta: GOL. 16:14. Šteta primili smo gol u zadnjim sekundama…

33. minut: GOOOOOOOOL. Ovčina pogađa za 16:13. Sada se moramo odbraniti! Lomi se utakmica.

32. minut: GOOOOOOOOL. Nikola Prce pogađa za 15:12, ali Bjelorusi nakon brzon napada smanjuju na 15:13.

31. minut: Grahovac brani i drugi sedmerac!

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Zmajeve 30 minuta dijeli od plasmana na Evropsko prvenstvo. Sretno žuti-plavi!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: BiH – Bjelorusija 14:12. Zmajevi na poluvremenu imaju dva gola prednosti i nastave li u ovom ritmu vjerujemo da će ostvariti pobjedu i tako se plasirati na Evropsko prvenstvo u Poljsku.

30. minut: GOL. Rutenska smanjuje na 14:12.

29. minut: GOOOOOOOL. Malinović nas vraća na tri gola prednosti – 14:11.

28. minut: Sjajna odbrana Burića! Ostaje 13:11.

27. minut: GOL. Denis Rutenka je smanjio na 13: 11. Imamo igrača manje, isključen je Vranješ.

26. minut: GOOOOOOOOL. Prce ne griješi – 13:10.

26. minut: Novi sedmerac za BiH.

25. minut: GOL. Puhovski je smanjio na 12:10.

25. minut: GOOOOOOOOL. Mikić pogađa za 12:9.

23. minut: GOOOOOOOOL. Nikola Prce je pogodio za 11:9.

23. minut: Sedmerac za BiH. Opet imamo priliku za +2.

21. minut: GOOOOOOOOOL. Vražalić prekida seriju Bjelorusa od 3:0 i donosi novu prednost Zmajevima – 10:9.

21. minut: GOL. Rutenka izjednačuje na 9:9.

18. minut: GOL. Puhovski je smanjio na 9:8, a Grahovac je nekoliko sekundi ranije odbranio sedmerac.

18. minut: Bjelorusi su u napadu i dosuđen im je sedmerac. Malinović je ranije pogodio prečku.

17. minut: GOL. Nikulenko pogađa za 9:7.

16. minut: Zmajevi su u seriji od 4:0. Samo da ovako nastave i Poljska je sve bliže.

16. minut: GOOOOOOOOOL. Imamo plus 3. Strijelac za 9:6 je Ovčina. Selektor Bjelorusije prinuđen je na time-out.

15. minut: GOOOOOOOOOL. Vranješ pogađa za dva gola prednosti – 8:6.

14. minut: GOOOOOOOL. Vodimo 7:6. Burić je odbranio opet, a Vranješ pogodio za vodstvo BiH.

13. minut: GOOOOOOOL. Malinović trećim golom izjednačuje rezultat – 6:6.

13. minut: Isključenje i za Bjeloruse.

12. minut: Vražalić je pogodio stativu, a na drugoj stranu Burić brani. BiH je izgubila i naredni napad, ali su i Bjelorusi pogodili stativu.

11. minut: GOL. Bjelorusi izvode brzi centar i ponovo imaju prednost – 5:6.

11. minut: GOOOOOOOOOOL. Majstorija Perića za 5:5.

10. minut: GOL. Denis Rutenka pogađa za prvo vodstvo Bjelorusije- 4:5.

9. minut: Druga odbrana gostujućeg golmana. Nakon Tarabochije zaustavio je i Prcu.

9. minut: GOL. Babičev izjednačuje na 4:4.

7. minut: GOL. Puhovski pogađa za 4:3.

7. minut: GOOOOOOOOL. Ivan Tarabochija pogađa za 4:2.

6. minut: Brouka smanjuje na 3:2.

5. minut: GOOOOOOOL. Prce pogađa sa igračem manje. 3:1 za BiH, a Burić ponovo sjajno brani!

5. minut: GOL. Bjelorusi su smanjili na 2:1.

4. minut: Nova odbrana Burića, ali nastavlja se napad Bjelorusije, koja će imati igrača više u naredna dva minuta. Isključen je Panić.

3. minut: GOOOOOOOOL. Malinović pogađa za 2:0.

2. minut: GOOOOOOOL. BiH vodi golom Malinovića, a na drugoj strani nova obrana Burića.

2. minut: Benjamin Burić brani prvi napad Bjelorusije.

1. minut: Počeo je susret u Zenici, prvi s centra krenuli su Bjelorusi. Sretno Zmajevi!

– 1. minut: RSBiH se prigodnim poklonima zahvalio rukometnim reprezentativcima iz Zenice.

– 5. minut: Navijači u zeničkoj Areni aplauzom su pozdravili himne.