Ostali sportovi

Briljantna Lindsey Vonn ispisala historiju za kraj karijere

Američka skijašica Lindsey Vonn (34) se spustom na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu oprostila osvojivši bronzanu medalju, dok je zlato pripalo Slovenki Ilki Štuhec.

Lindsey Vonn - Snowbrains.com

Legendarna Vonn je tako postala prva u historiji koja je na šest svjetskih prvenstava osvojila medalju, piše “Klix“.

Niz je započela prije 12 godina upravu u Areu osvojivši srebra u spustu i superveleslalomu, a i danas je bila vodeća u jednom dijelu trke.

Međutim, to je trajalo sve dok na red nije došla sjajna Štuhec, koja je odvezla stazu u vremenu 1:01.74, što je bilo dovoljno za odbranu titule u spustu.

Na drugom mjestu je završila švicarska skijašica Corinne Suter, koja je za Štuhec imala zaostatak od 23 stotinke.

Vonn je ovom vožnjom i službeno završila bogatu karijeru, u kojoj pored osam medalja sa svjetskih prvenstava ima zlatnu i dvije bronze na Olimpijskim igrama te četiri velika kristalna globusa.