Ostali sportovi

ZOI 2018: Italijanka Goggia osvojila zlatnu medalju u spustu

Italijanska skijašica Sofia Goggia osvojila je zlatnu medalju u najbržoj alpskoj disciplini spustu na Zimskim olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu, javlja Anadolu Agency (AA).

Soffia Goggia - Sportarena.hr

Niz stazu u zimskom centru Jeongseon Italijanska se spustila za 1,39,22 minuta što joj je bilo dovoljno za prvu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri.

Drugo mjesto i bronzu osvojila je norveška spustašica Ragnhild Mowinckel koja je sporija od Goggije bila svega devet stotih dijelova sekunde.

Amerikanka Lindsey Vonn osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju.

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija utrku je završila na posljednjem 31. mjestu sa zaostatkom od 7,58 sekundi u odnosu na pobjednicu.

Osam skijašica nije uspjelo završiti utrku i ostvariti plasman.