Košarka

Jusuf Nurkić se vratio na parket i zablistao u pobjedi Portlanda, Garzin Detroit šokirao prvaka

Jusuf Nurkić je izašao iz Covid protokola (nije igrao od 21. decembra) i u prvom susretu nakon pauze zablistao.

Jusuf Nurkić - SCsport.ba

Njegov Portland u tijesnom finišu je savladao Atlantu, 136:131. Ključne poena postigao je upravo bh. centar, kada je uz postignuti koš realizirao i slobodno bacanje za 130:125 u zadnjoj minuti. U zadnjih četrdesetak sekundi penal-završnice Trail Blazersi su zatim održali tu prednost, prenosi SCsport.

Nurkić je upisao double-double od 21 poena i 12 skokova, tome pridodao pet asistencija i jednu ukradenu loptu za 26 minuta u igri.

Sjajan je kod Portlanda bio Anfernee Simons (43 poena), dok Atlanti nije pomogao ni career-high Trae Younga (56 poena).

Detroit je u gostima šokirao aktuelnog prvaka i porazio Milwaukee sa 106:115. Luka Garza je igrao 15 minuta te zabilježio po četiri poena i skoka, kao i jednu asistenciju.

Kod Pistonsa je najefikasniji bio Saddiq Bey (34 poena), a kod Bucksa Giannis Antetokounmpo (31 poen, 10 skokova).